KAPELA


ČLENOVÉ SMEČKY

Karel Peltán

growl

Radek Krejčí

klávesy

Hanka Osifová

flétna

Hanka Hrubešová

zpěv

Tomáš Jalůvka

bicí

Martin Havlíček

baskytara

Pavel Křenek

housle

STRUČNÁ HISTORIE

Kapela WOLFARIAN vznikla v Brně v roce 2012, první zkouška proběhla v září 2012. Zakládajícími členy byli baskytarista Jakub Janků a manažerka a textařka Michaela Hodecová. V těchto dávných časech kapelu tvořilo osm muzikantů, z nichž dodnes v kapele působí pouze hráč na bicí Tom Jalůvka. Nástrojové obsazení však již bylo stejné jako v současnosti. Po mnoha personálních obměnách (příchod zpěvačky Violett, zpěváka Adama Palackého, klávesisty a skladatele Radka Krejčího, houslisty Bořka, kytaristy Golyho, flétnistky Dee) se kapela dopracovala ke svému prvnímu koncertu v květnu 2013 v brněnském rockovém klubu Brooklyn. 

V roce 2013 probíhá nahrávání ve studiu Rabito a vydání Homecoming SP, které obsahuje skladby Homecoming a Shade of victory. Nahrávkami se potvrzuje směřování kapely k vikingskému metalu s občasnými hudebními výlety do keltské hudby. 
V září 2013 Wolfarian spoluorganizují festival Afterdark Fair, v listopadu 2013 se počíná dlouhodobá spolupráce se zinem Volumemax a spoluorganizace festivalů Volumemax fest. Koncerty nabírají na intenzitě. Do kapely přichází zpěvačka Zdenka Motáčková, growler a zpěvák Karel Peltán a houslista Pavel Křenek.

V říjnu 2014 začíná ve studiích Indies a Franz Kavkaz nahrávání koncepčního "vikingského" alba "Far Away in the North", v únoru 2015 vydání singlu Sky of waves, v listopadu 2015 vydání tohoto nového alba a úspěšný křest na brněnské Melodce. Druhý singl Valholl vydán v dubnu 2016. 

Wolfarian se profilují jako pohanská folk metalová kapela zaměřená na severské pohanství, tedy na Vikingy, bitvy a příběhy ze starých dob. Album "Far Away in the North" se setkalo s velice kladným přijetím od fanoušků i recenzentů v České republice i v zahraničí 

V roce 2015 Wolfarian úspěšně vystupují na brněnském Majálesu. Stávají se pravidelnými hosty festivalů Beltinefest a Samhainfest, spoluorganizují festival One tribe night a na "domovské" Melodce pořádají několik úspěšných ročníků vlastní koncertní akce Noć Vuka. Roky 2016 a 2017 jsou ve znamení intenzivního koncertování a sbírání hudebního materiálu na nové album. Do kapely přichází noví výborní muzikanti. Zpěvačka Hanka Hrubešová, kytarista Tonda Buček, později pak flétnistka Hanka Osifová, baskytarista Martin Havlíček a manažerka Míša Opatřilová.

Nový hudební materiál začínají Wolfarian nahrávat již na jaře 2017, zatím jen dvě skladby z připravovaného alba. Na píseň Dhá Lasair točí v létě 2017 pohansky laděný "beltineovský" videoklip. Na skladbu Not today točí zkraje roku 2018 působivé tour video z vystoupení ve Slovinsku. Nová hudební tvorba je bezprostřední, má tanečnější ráz a je vidět větší inspirace keltskou hudbou než kdy dříve.  

V létě 2018 jsou dohrány další skladby opět ve studiích Indies a Franz Kavkaz. Nahrávání se účastní řada hostů, například zpěvačka Malwina Szalega z polské kapely Open Access nebo harfista Richmonde a hráčka na irské flétny Leena z kapely Emerald Shine. Nové album vyjde pod názvem "Beyond the Ninth Wave" v lednu roku 2019. Oproti prvnímu albu není dějové a je zaměřené především na keltskou mytologii. V textech je hlavním tématem keltský pohled na svět. Součástí alba je také duet s již výše jmenovanou Malwinou. Booklet je opět plný nádherných obrazů výtvarnice a grafičky Mii Povedy.
S novou sestavou v zádech vyhlížejí Wolfarian světlé zítřky "za devátou vlnou" Na viděnou na koncertech!

 Folk you!!!