KAPELA


ČLENOVÉ SMEČKY

Karel Peltán

growl

Radek Krejčí

klávesy

Matěj Růžička 

kytara

Hanka Osifová

flétna

Hanka Hrubešová

zpěv

Rostislav Gregor

bicí

Alexander Egorov

baskytara

Kristýna Šindelková

housle

STRUČNÁ HISTORIE

Kapela WOLFARIAN vznikla v Brně v roce 2012, první zkouška proběhla v září 2012. Zakládajícími členy byli baskytarista Jakub Janků a manažerka a textařka Michaela Hodecová. V těchto dávných časech kapelu tvořilo osm muzikantů, z nichž dodnes v kapele působí jen skladatel a klávesista Radek Krejčí. Nástrojové obsazení již bylo stejné jako v současnosti. Po mnoha personálních obměnách (příchod zpěvačky Violett, zpěváka Adama Palackého, bubeníka Toma Jalůvky, houslisty Bořka, kytaristy Golyho, flétnistky Dee) se kapela dopracovala ke svému prvnímu koncertu v květnu 2013 v brněnském rockovém klubu Brooklyn. 

V roce 2013 probíhá nahrávání ve studiu Rabito a vydání Homecoming SP, které obsahuje skladby Homecoming a Shade of victory. Nahrávkami se potvrzuje směřování kapely k vikingskému metalu s občasnými hudebními výlety do hájemství keltské hudby. V září 2013 Wolfarian spoluorganizují festival Afterdark Fair, v listopadu 2013 se počíná dlouhodobá spolupráce se zinem Volumemax a spoluorganizace festivalů Volumemax fest. Koncerty nabírají na intenzitě. Do kapely přichází zpěvák a growler Karel Peltán, zpěvačka Zdenka Motáčková a houslista Pavel Křenek.

V říjnu 2014 začíná ve studiích Indies a Franz Kavkaz nahrávání koncepčního "vikingského" alba "Far Away in the North", v únoru 2015 vydání singlu Sky of waves, v listopadu 2015 vydání tohoto nového alba a úspěšný křest na brněnské Melodce. Druhý singl Valholl vydán v dubnu 2016. 

Wolfarian se profilují jako pohanská folk metalová kapela zaměřená na severské pohanství, tedy na Vikingy, bitvy a příběhy ze starých dob. Album "Far Away in the North" se setkalo s velice kladným přijetím od fanoušků i recenzentů v České republice i v zahraničí.

V roce 2015 Wolfarian úspěšně vystupují na brněnském Majálesu. Stávají se pravidelnými hosty festivalů Beltinefest a Samhainfest, spoluorganizují festival One tribe night a na "domovské" Melodce pořádají několik úspěšných ročníků vlastní koncertní akce Noć Vuka. Roky 2016 a 2017 jsou ve znamení intenzivního koncertování a sbírání hudebního materiálu na nové album. Do kapely přichází noví výborní muzikanti. Zpěvačka Hanka Hrubešová, kytarista Tonda Buček, později pak flétnistka Hanka Osifová a baskytarista Martin Havlíček. 

Nový hudební materiál začínají Wolfarian nahrávat již na jaře 2017, zatím jen dvě skladby z připravovaného alba. Na píseň Dhá Lasair točí v létě 2017 pohansky laděný "beltineovský" videoklip. Na skladbu Not today točí zkraje roku 2018 působivé tour video z vystoupení ve Slovinsku. Nová hudební tvorba je bezprostřední, má tanečnější ráz a je více inspirována keltskou hudbou a kulturou.  

V létě 2018 jsou dohrány další skladby opět ve studiích Indies a Franz Kavkaz. Nahrávání se účastní řada hostů, například polská zpěvačka Malwina Szalega nebo harfista Richmonde a hráčka na irské flétny Leena. Nové album vyšlo pod názvem "Beyond the Ninth Wave" v lednu roku 2019. Oproti prvnímu albu není dějové a je zaměřené především na keltskou mytologii. V textech je hlavním tématem keltský pohled na svět. Součástí alba je také duet s již výše jmenovanou Malwinou. Booklet je opět plný nádherných obrazů výtvarnice a grafičky Mii Povedy.


V létě 2019 kapela představuje nové album na hudebních festivalech v Čr i v zahraničí, točí live video na píseň Old Traveller z vystoupení na festivalu Keltská noc, epický videoklip na osm a půl minuty dlouhou skladbu Farewell a vyjíždí na evropské tour s australskými Lagerstein. Tom Jalůvka se stěhuje do zahraničí a za bicími ho střídá skvělý bubeník Rosťa Gregor. Tondu za kytarou střídá výborný kytarista a zvukový mág Matěj Růžička a do kapely přichází i nový baskytarista Alex a houslistka Kristýna. Celkový zvuk obohacuje na některých koncertech hráč na niněru David. 


Ve spolupráci s výtvarníkem Petrem Erikem Hofmannem vzniká zkraje roku 2022 animované video ke skladbě Beneath the hill, po kterém se kapela soustředí (kromě koncertů a festivalů v Čr i zahraničí) již výhradně na nový repertoár k chystanému třetímu albu. V dubnu 2022 vydávají singl Helheim, podpořený mystickým zasněženým videoklipem - předzvěst budoucího nového alba, nového hutnějšího metalového zvuku, návratu k severským vikingským tématům, ale stále s nezaměnitelným "wolfarianovským" rukopisem. Na viděnou na koncertech! 

 Folk you!!! 

https://www.fobiazine.net/article/11285/wolfarian--pokud-je-moznost-si-zahrat-pod-otevrenou-nocni-oblohou-za-osvetleni-ohne-a-mesice-jsme-v-devatem-nebi!/

https://www.folk-metal.nl/2020/09/like-the-kiss-of-a-goddess/

Wolfarian / Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky